Barış Çömlekçi

 

1997 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

İş hayatına atılmadan önceki en ciddi ve önemli basamak kuşkusuz üniversitelerdir. Yaklaşık 20 yıl önce sınav öncesi seçimlerimde önceliğim Mühendislik ve özellikle İngizlice eğitim alabileceğim bir fakülteydi. Bölümdeki ilk yılım, ağırlıklı olarak diğer mühendislik dallarıyla ortak eğitimle geçti.
Bu ortak alınan dersler, ilgimi bilgisayar ve gelişen programlama dillerine çekti ve mezun olduktan sonra bu alanda çalışmaya başladım. Bölümdeki en büyük şansımız, elimizin altında her zaman hazır bulunan laboratuvarlar ve en önemlisi bizleri devamlı yeni teknoloji le çalışmaya teşvik eden öğretmenlerimizdi.
Bu bence müfredatın dışında bize çok önemli bir alışkanlık getirdi. Sevgili Ahmet Saatçı Hoca’nın “Biz size bilgiyi değil, bilgiye en kolay ulaşmanın yolunu öğreteceğiz” sözleri bizlere her zaman yardımcı olmuştur.
Okul bittikten sonra çalışma alanımı IT olarak seçtim, bugün de hala bu sektörde çalışmaktayım. Bugünlere gelmemde okulumun ve öncelikle eğitmenlerimin çok emeği olduğunu belirtmek isterim.


Barış Çömlekçi
ERP Manager
Littlebit Technology AG, Switzerland


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 10.07.2014 10:39:05 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM