Dr. Hüseyin Özdemir2002 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 

Üniversite sınavlarına hazırlanırken bir fen lisesi öğrencisi olarak mühendislik okumak istiyordum ve o sıralar Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesini görme ve araştırma fırsatım olmuştu.Burada o zaman için iyi denilebilecek teknik altyapının ve kaliteli eğitimin olduğunu gözlemledim.Bu izlenimler doğrultusunda Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde lisans eğitimimi yapmayı hedefledim.

Üniversite süresince sadece Türkiye’de değil tüm dünyada çalışabilecek mühendis yetiştirme vizyonu ile verilen eğitim-öğretim kendimi geliştirmemde çok faydalı oldu. 

Şu an 4 seneyi aşkındır çalışmakta olduğum Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde çok sevdiğim mesleğime öğretim görevlisi olarak devam etmekteyim. Bu vesile ile tüm hocalarıma bizler için verdikleri emekler için teşekkür eder, üniversite adayı arkadaşlarıma da kendileri için en doğru kararı vermelerini dilerim.İyi bir mühendislik eğitiminin yanında bunu pekiştirecek bilgisayar ve yabancı dil konusundaki imkanların sağladığı faydaları mezun olduktan sonra da sürekli yaşadım. 

İş hayatına başladığımda diğer üniversitelerden mezun olmuş meslektaşlarımla kendimi kıyaslayınca okuduğum bölümün farkını daha iyi gördüm. Yüksek lisansın sonuna kadar akademik kariyer düşünmüyordum ama bazen hayatın karşınıza çıkardığı fırsatlar sizin kariyer planınızda değişikliklerin olmasına sebep olabiliyor. Benim için de böyle oldu ve hocalarımın tavsiyesiyle başladığım doktorayla birlikte herşey arkasından geldi.

Saygılarımla,

Bahçeşehir Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği BölümüBu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 12.01.2015 23:24:53 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM