İsmet Elma

 

2012 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

Herkese Selamlar. Benim Marmara Üniversitesi maceram özellikle İstanbul'da okumak istememle başladı. Tercih yapana kadar açıkçası Çevre Mühendisliği hakkında çok bilgi sahibi değildim. Malum üniversite giriş sistemine bağlı olarak puanımın yettiği ölçüde İstanbul olmak şartı ile tercihlerimi tamamladım. Mühendislik eğitimi almak isteyen biri olarak Teknik üniversite seçmek daha mantıklı gözükmesine rağmen Marmara Üniversitesi bendeki imajı, prestiji ve ingilizce eğitimi nedeniyle benim için öncelikliydi ve tercih sıralamamı da bu doğrultuda yaptım.

Sonuçlar açıkladı ve Bende bir Marmaralı oldum. Uzun geçen bir ingilizce hazırlık senesinden sonra bölümle tanışmış olduk. Yalnız bilmeyen arkadaşlar için belirtmek isterim. Çevre Mühendisliği hiç de puanına bakarak diğer mühendisliklere göre kıyaslanması gereken bir bölüm değildir. 4 sene boyunca ders temposunun, ödevlerin, projelerin hiç azaldığını hatırlamam. Hatta arkadaşlarla sınav haftalarında daha az yorulduğumuzu bile konuşurduk. Ama tüm bunlar, iş hayatımızda bize en çok yardımcı olacak ekip çalışması, planlı olmak gibi yeteneklerimizi geliştirmemize çok yardımcı oldu. Akademik olarak diyebilecek tek kelimem yok. Marmara Çevre Mühendisliğinde kolay ders tanımı yoktur. Tüm dersler, tüm Öğretim görevlileri siz istemeseniz de size öğrenmekten başka çare bırakmaz. Özellikle diğer okullardan duyduğumuz gibi Marmara Çevre Mühendisliğinde ulaşılamaz Hocalar, öğrencisiyle tanışmadan mezun eden Öğretim görevlileri bulamazsınız. Bu benim için en önemli artılardan biri olmuştur. Tüm bunların yanında kampüsün sosyal imkanları, özellikle kampüs konumu olarak gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Marmara Çevre Mühendisliğinden mezun biri olarak hiç sorun yaşamadan iş buldum. Bugüne kadar hem stajlarımda hem iş hayatında Marmara Üniversiteli olmamın hep avantajlarını gördüm. Öncelikle günümüz dünyasında çok kaliteli bir yabancı dil eğitimi almış olmanın artısı tartışılmaz. Sürekli gelişen teknolojilerden, Mühendisliğimiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olarak bizi yetiştiren çok değerli Hocalarımız sayesinde iş hayatında aranan Çevre Mühendisleriyiz. Daha yolun başında birisi olarak nacizane düşüncem, Marmara Üniversitesi hem sosyal olanakları hem kampüs hayatı hem de Akademik kalitesiyle öne çıkmaktadır. Çevre Mühendisliğinin de bölüm olarak son yıllarda iş talebi artmakta ve Tüm arkadaşlarımız kaliteli yerlerde iyi imkanlarla iş bulabilmektedir.

Mezun birine sorulacak benim için en can alıcı soru, "Yine olsa aynı okulu, bölümü yazar mıydın?" olmalıdır. Çünkü hayatımızın en önemli ve değerli yıllarını geçirdiğimiz Üniversite döneminde mutlu olmamızın, hem akademik hem de sosyal açıdan tatmin olmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben hayatımın dolu dolu 5 yılını geçirdiğim Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü hiç tereddüt etmeden "yine olsa yine tercih ederim." diyebilirim. Bu hislerimde emeği geçen Tüm Öğretmenlerime, Tüm arkadaşlarıma hatta okulumuzun tüm Çalışanlarına teşekkür ederim.

İsmet ELMA
Çevre Mühendisi

ismetelma@gmail.com
Proses Mühendislik Arıtma Sis. İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
Koşuyolu Caddesi No:60 34718 Kadıköy/İSTANBUL
Tel : +90 216 327 66 44 (D:125) +90 216 428 77 11 (pbx)
Fax : +90 216 327 65 78

E-mail : ismet@prosesmuhendislik.com

 


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 24.07.2014 10:28:37 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM