Merve Maçin

 

2010 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

Lisans eğitimimi almış olduğum Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünün bana kattığı değerin her geçen yıl daha fazla farkına varıyorum. Üniversite tercihimi yaparken, Marmara Üniversitesi ve Çevre Mühendisliği Bölümü seçimimi kendisi de bu bölümden mezun olan kuzenimin referansı ile gerçekleştirdim diyebilirim. Ve onun referansı benim kariyerimin yönünü belirledi. Bir mezun olarak ben de aynı referansı gönül rahatlığıyla yeni adaylara verebilirim. Çünkü bu bölümü seçtiğinizde mesleğinizi severek mezun olacaksınız. Türkiye’de ilk kurulan çevre mühendisliği bölümlerinden olan “Marmara Çevre Mühendisliği”nde tecrübeli ve uzman bir kadrodan eğitim alacaksınız.

Çevre Mühendisliği eğitiminin bana göre en önemli tercih sebebi çok disiplinli bir yapısının olması. Aynı bölümde hem fizik, hem kimya hem de biyoloji bilimlerini bir arada görüp, tüm bu disiplinleri harmanlayarak yeni bir çözüm yaratmak çevre mühendisliğinin verebileceği ayrıcalık.

Marmara Üniversitesinden mezun bir Çevre Mühendisi olmanın farkını iş hayatına atıldığım andan itibaren gördüm. Gerek yüzde yüz İngilizce bir lisans eğitimi almış olmak, gerekse özellikle bu lisans eğitiminin son iki senesinde yapmış olduğumuz projeler ile bilgilerin sadece teorik olarak kalmaması, bilgileri pratik uygulamalara aktarmaya kazandığımız alışkanlık ile işe adapte olmak çok daha kolay bir süreç oldu.

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünü tercih ettiğinizde Çevre Mühendisliği eğitimi için en doğru adreste olduğunuzu fark edecek ve buradan kazandığınız tüm bilgi ve becerilerle gurur duyacaksınız. Hocalarınızın desteğini her zaman yanınızda bulacaksınız.

 

Merve Maçin
Ürün Yöneticisi, Portatif Cihazlar & Sistemler
Testo Elektronik ve Test Ölçüm Cihazları Dış Tic. Ltd. Şti.
www.testo.com.trBu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 15.07.2014 14:03:38 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM