Müge Kafadar Yaşar

2012 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

Öncelikle herkese merhabalar, umarım buradaki paylaşımlarımız sizin de bu güzel Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği ailesinin bir parçası olmaya karar vermenizde yol gösterici olur.

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden 2012 yılında dereceyle mezun olmuş ve hala yurtdışında öğrenci statüsünde olan bir Marmara Üniversitesi mezunu olarak duygularımı ve düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Pek çok Çevre mühendisi arkadaşım gibi ben de bu bölümü çevre mühendisliğinin ne olduğunu, mezun olduktan sonra ne iş yapacağını bilmeden, sadece üniversite sınavının sonucu olan puanıma göre seçmiştim. Ama özellikle Marmara Üniversitesini seçmemin sebepleri vardı. Bu sebeplerden ilki: Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin İngilizce eğitim veriyor olmasıydı. Küreselleşen dünya ve zorlaşan iş koşullarına karşılık İngilizce iyi bir kariyer hedefi olanlar için zorunlu hale geldi. Mezun olduğunuzda mesleğiniz için gerekli olan eğitimi ingilizce almış olmak size pekçok avataj sağlayacaktır. Ayrıca bölümünün güçlü akademik kadrosu, Türkiyenin başarısyla bilinen köklü üniversitelerinden olması Marmara Üniversitesini tercih etme sebeplerimdendi. Öğrenim hayatım boyunca da mezuniyetten sonraki süreçte de bu seçimimden hiçbir zaman pişman olmadım.

Şuan Amerika’da doktora eğitimime devam ediyorum ve aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. Doktoraya kabul edilme sürecinde de (gerekli dil puanları ve GRE sınavı), ders dönemimde de Marmara Üniversitesinde aldığım eğitimin kalitesi ve özellikle eğitim dilinin ingilizce olmasının çok faydasını gördüm.

Bana bu eğitimi veren, bu disiplini, başarma azmini aşılayan tüm hocalarıma emekleri için teşekkür ediyor, birgün onlar gibi değerli bir akademisyen olabilmeyi diliyorum. Çevre Mühendisliği eğitimi almak isteyen genç mühendis adaylarına, gönül rahatlığıyla bölümümüzü tavsiye ederim. Kazandığınızın sadece bir okul olduğunu düşünmeyin. Bir okulun yanında koskoca bir hayat kazanıyorsunuz. Başarılarınız daim olsun!

 

Saygılarımla,

Müge Kafadar Yaşar

Ph.D. Candidate

Graduate Research Assistant

Environmental Chemistry & Technology Program

University of Wisconsin-Madison

1415 Engineering Drive

Madison, WI 53706

kafadar@wisc.edu

 

 

          


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 26.07.2019 16:36:34 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM