Nihan İşbil

 

2010 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

Üniversite tercihlerimi yaparken "geleceğin mesleği" olarak lanse edilen, -ve belki bir on yıl daha bu ünvanını koruyacak- Çevre Mühendisliği eğitimimi Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden aldığım için kendimi şanslı hissetmekteyim.

Herhangi bir mühendislik bölümünden mezun olduğunuzda, önemli olan aklınızdaki kitap bilgileri değil; 4 sene boyunca öğrendiğiniz o bilgileri bir ürüne, somut bir çıktıya dönüştürebilir olup olmadığınızdır. Dinamik, konularında uzmanlaşmış ve öğrenciyle barışık hocalarımızdan aldığım teorik bilgileri, yine hocalarımızın bizleri yönlendirdiği stajlar, ders dönemleri boyunca verdikleri projeler ve ödevler sayesinde pratik ile harmanlama imkanım oldu. Bu sayede, bir çok meslektaş ve işverenlerle tanışmış; teorik bilgilerin nasıl pratiğe dönüştürüldüğünü az da olsa gözlemleyebilmiş bir mühendis olarak mezun oldum.

Profesyonel yaşantıma başladığım ilk günden beri, okulda öğrendiğim bilgileri ve edindiğim tecrubeleri temele koyarak görev aldığım projeleri inşa etmekteyim. Gelişmeye son derece açık bir meslek dalını İngilizce öğrenmiş olmam; dünya çapındaki gelişmeleri birebir takip edebilme ve hatta o gelişmelerin birer parçası olabilmem, AR-GE projelerinde yer alabilmem açısından bana büyük bir avantaj sağladı.

Marmara Üniversitesinin köklü ve başarılı geçmişini, bölümümden aldığım eğitimin kalitesiyle birleştirince, iş hayatında “Marmara Çevre Mezunu” sıfatıyla yeraldığımızı ve bu sıfatı taşımakla gurur duyduğumu belirtmek isterim. Çevre Mühendisliği eğitimi almak isteyen genç mühendis adaylarına, gönül rahatlığıyla bölümümüzü tavsiye ederim.


Nihan İşbil
2010 Mezunu
Norm Çevre Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Dizayn ve Proses Mühendisi
İTÜ Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Yüksek Lisans Öğrencisi
İTÜ Arı Teknokent Arı 6 No: 4B / 203 Maslak İstanbul
tr.linkedin.com/in/nihanisbil/


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 16.07.2014 14:32:55 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM