Şennur Arslan Malkoç

2012 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

Üniversite hazırlık ve tercih dönemi diğer birçok meslektaşım gibi “İstanbul’da bir mühendislik olsun” amacına hizmet etmişti. Kendimi birden Marmara Çevre Mühendisliği’nde buldum. Bölümle ilgili en ufak bir fikrim yoktu. Diğer mühendisliklere nazaran yeni bir bölümdü. Ve bu beni heyecanlandırıyordu.

Lisans hayatım boyunca hiç de kolay olmayan yüksek tempolu bir öğrenim dönemi geçirdik. Projeler, grup çalışmaları, tüm çalışmaların grup sunumları ve bizim için daha kolay olan sınav dönemi... Evet, diğer tüm mühendislik öğrencilerine göre çok yoğunduk. Ama içtenlikle söyleyebilirim ki iş hayatında çok işime yarayacak, diğerlerinin öğrenmek için kurslara gittiği bir çok şeyi tam da bu yoğunluğun içinde farketmeden öğrenmişim. İş Disiplini, insan yönetimi, karakter analizi, grup çalışması, yabancı dile hakimiyet, farklı bir yol için  sorgulamak, yenilikçi yaklaşmak, işini doğru sunmak vb...

Çevre Mühendisi olmak, iyi bir mühendislik eğitimi almak isteyen tüm mühendis adaylarına Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü tavsiye ederim. Mezun olduğunuzda yabancı dil, bilgisayar becerisi, iyi bir teorik bilginin iş bulmaya yeter olduğunu ben gördüm. Ama yerinde saymak “Marmaralı Mühendis”e yakışmaz. Gelişime açık olmak gerekir.  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Atık Yönetimi, Tehlikeli Madde Yönetimi, Kimyasal Yönetimi, Risk Yönetimi, Acil Durumu Yönetimi vb konularda ya da sizin ilginizi çeken başka konularda uzmanlaşarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

 

Şennur Arslan MALKOÇ

National SHE Manager / Çevre ve İş Güvenliği Müdürü

KUEHNE + NAGEL

Ziya Gökalp Mahallesi   
Süleyman Demirel Bulvarı                     
Mall of Istanbul -The Office No: 7/E     
7th Floor 34490  Basaksehir-Istanbul, TR             


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 16.07.2019 14:46:40 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM