Mustafa Tuncer1996 Mezunu
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde aldığım eğitim her şeyin ötesinde bana balık avlamayı öğretmiştir. Açıldığımız denizlerde aç kalmamak ve karnımızı doyurmak için ihtiyacımız olan da bu değil midir zaten? İş dünyasında kapıların hangi yola açılacağı hiç belli olmaz, ama yol nereye çıkarsa çıksın ben almış olduğumuz eğitimin bizim için gerekli donanımı sağladığına inanıyorum. Mezuniyetten bu yana geçen 15 yıl içerisinde birlikte aynı dönemlerde okuduğumuz arkadaşlarıma bakıyorum ve birçoğunun eğitiminin hakkını verircesine başarılı işler yaptığını görüyorum.

Mühendis, benim de sahiplendiğim bir tarife göre, neyi niçin yaptığını bilen kişidir. Bu çok basit anlatımın uygulaması ise inanın hiç o kadar kolay değildir. İş yaşantım süresince farklı üniversitelerden mezun çok sayıda Mühendisler ile çalışma imkânım oldu. 


Çevre Mühendisliğinden yeni mezun olan arkadaşların iş bulma ile ilgili sıkıntıları olduğu malumdur. Benim tavsiyem sadece İstanbul değil, hatta Türkiye değil Dünyanın her yerindeki işlere başvurmaları yönünde. İnanıyorum ki Çevre Mühendisliği bölümünde aldığı eğitimi hazmetmiş mühendis arkadaşım, nereye giderse gitsin balığını yakalayacaktır.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği mezunlarının farkı hem benim tarafımdan, hem de etrafımdaki kişiler tarafından çok net şekilde hissedildi.Marmara mezunlarının neyi niçin yaptıklarının daha çok farkında olduklarını gördüm.

                                                                                                                                                                     

BVT İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti.
Göksu Evleri Palmiye Cad. No: 22
Anadoluhisarı /Beykoz-İstanbul
Tel. +90 216 465 82 26-27
Fax. +90 216 465 82 29
mtuncer@bvtinsaat.com
www.bvtinsaat.com


 


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 12.01.2015 23:24:09 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM