Haberler

Mayıs 2024

Prof Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi NATURE dergisine röportaj verdi.

 

Mart 2024

Staj Bilgilendirme sunumumuz 6 Mart Çarşamba günü 13:30-14:30 saatleri arasında M4 Z05 numaralı derslikte gerçekleştirilmiştir.

 

Dr.Öğretim Üyesi Gül Gülenay Hacıosmanoğlu tarafından "Su ayak izi" başlıklı sunumu Özel Bilnet Sahil Anadolu Lisesinde gerçeklestirdi.

Prof.Dr.Bilge Alpaslan Kocamemi ;Avrupa Komisyonu Halk Sağlığı için Atıksu ve Çevresel Sürveyans Küresel Konsorsiyumunun “Eğitim ve Kapasite Geliştirme” oturumunda konuşmacı olarak yer aldı

Ocak 2024

Bölüm başkanımız Prof. Dr. Ömer Akgiray dönem sonu değerlendirmesi için öğrencilerle buluştu. 

Seminer Gökçe Kor Bıçakçı 9 Ocak Salı Saat 15:00 ; "An Innovative Energy Efficient Radiofrequency Pretreatment of Emerging in Anaerobic Digestion for Waste Reuse"

Aralık 2023

Seminer Dr. Murat Yıldız 14 Aralık 2023 ; "İyi Şeylerin Etik Eleştirisi"

Kasım 2023

Prof.Dr Bilge Alpaslan Kocamemi 15-17 Kasım 2023 tarihlerinde Frankfurt-Almanya’da düzenlenen Towards a Global Wastewater Surveillance System for Public Health isimli uluslararası konferansta konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.

Ağustos 2023

UN Environment tarafından düzenlenen "Closing the loop: Nutrient recovery from Wastewater"çevrimiçi seminer

Haziran 2023

Doç.Dr. Nur H. Orak’a American Society of Civil Engineers-Environmental and Water Resources Institute tarafından 2023 yılının “Visiting International Fellow” ödülü verildi.

Mayıs 2023

Seminer Şafak Özsoy; İklim Gölgesinde Sürdürülebilirlik , 9 Mayıs 2023

Seminer 30 Mayıs Salı 15:00-17:00 : " İnovasyon Araçları ile Girişimci Gibi Düşünün"

Nisan 2023

Birleşmiş Milletler 2023 New York Su Konferansı

YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol ÖZVAR Bölümümüz Hidrolik Laboratuvarı'nı ziyaret etti.

Mart 2023

TÜBİTAK 3501 Başarısı- Gül Gülenay Hacıosmanoğlu

Aralık 2022

Bölüm Kurucumuz Sayın Prof. Dr. Mete Saatci’ye 30 Aralık 2022 tarihinde vermiş olduğu “İçme Suyu Arıtma Tesisleri Hakkında Tavsiyeler” isimli seminer

Kasım 2022

Avrupa Birliği Atıksularda SARS-CoV-2 Takip Sistemi Toplantısı

Enve 4011 -Water Treatment Design dersi kapsamında 4. sınıf öğrencilerimiz İSKİ-Ömerli İçme Suyu Arıtma tesisini ziyaret etmiştir.

Eylül 2022

27 Eylül 2022 tarihinde KTH Royal Institute of Technology üniversitesinde çalışan Doç.Dr Zeynep Çetecioğlu Gürol bölümümüzde  "Power of Mixed Microbiome on the Develoment of New Biorefinery Concept for Circular Cities" başlıklı semineri  vermiştir.

Araştırmacı Dr. Isaac Owusu "Bioconversion of Municipal Wastes to Resources: Process Optimization and Microbial Community Dynamics" başlıklı semineri  vermiştir.

Mart 2022

7. Avrupa Birliği Atık sularda SARS-CoV-2Takip Sistemi (EU4S) toplantısı

Kasım 2021

Bölümümüz öğretim üyelerinin ERANET CORNET Başarısı 

Eylül 2021

Bölümümüz Kurucu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Mete Saatci ve Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi 2020 Nisan ayından bu yana yürütücüsü oldukları "Türkiye Genelinde Atıksularda COVID-19 Yayılımının Gerçek Zamanlı Gösterge Paneli (Dashboard) ile Takibi" projesine ait en güncel bilgiler MEM - TEK Bülteni 10. Sayısında paylaşmıştır.

2019-2020 ve 2020-2021 Akademik Yılları Mezuniyet Törenleri gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ Atık sularla 'koronavirüs erken uyarı sistemi' araştırma projesine ait detayları DHA'ya açıkladı.

Ağustos 2021

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Semerci 14 Ağustos saat 14:00'de Çevre TV'nin konuğu olmuştur. 

Haziran 2021

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri 15.06.2021 “Aktif Çamur ve Biyofilm Sistemlerinde Simülasyon Programlarının Kullanımı”

"Anammox Reaktörlerinde Hidrazin Birikiminin Arttırılması" başlıklı proje 1002 - TÜBİTAK Hızlı Destek Programınca desteklenmiştir.

Mayıs 2021

Lisans Öğrencilerimizin Tübitak Başarısı

Lisans Öğrencilerimizden Bir TÜBİTAK Başarısı Daha

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri 03.05.2021 "Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık"

Nisan 2021

Bölümümüz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı 21 Nisan Çarşamba saat 11:00'de Çevre TV'nin konuğu olmuştur. 

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi III. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi, Atık Su Epidemiyolojisi oturumuna davetli konuşmacı olarak katılmıştır.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi 2 Nisan Cuma günü saat 14:00'da yayınlanan Deniz Şafak ile Sorun Ne? Programına konuk olmuştur.

Mart 2021

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri 23.03.2021 "Çevre Mühendisliği Bölümü Dünya Su Günü Paneli"

AB Komisyonu tarafından 22 Mart 2021 tarihinde düzenlemiş olan “SARS-CoV-2’nin Atıksularda İzlenmesi” çalıştayı kapsamında, Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi “Atıksularda SARS-CoV-2 Taraması Raporlama Sistemi (Dashboard): Mega Kent İstanbul ve 21 Pilot Şehir” konulu sunumuyla Türkiye Su Enstitüsü (SUEN)’nü temsil etmiştir.

National Geographic tarafından hazırlanan “Bir Su Hikayesi – Our Connection to Water” isimli belgeselin ilk gösterimi 22 Mart Dünya Su gününde yapıldı. İstanbul, Londra ve Cape Town üzerinden dünyadaki su kıtlığına dikkat çeken ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği belgeselde Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Kerç de yer almıştır.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri 08.03.2021  ''LEED Versiyon 4 - 4.1 Yeşil Bina Eğitimi''

Ocak 2021

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi Halk Sağlığı Derneği HASUDER tarafından düzenlenen webinara konuşmacı olarak katılmıştır

Bölümümüz Kurucu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçı ve Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi Tarım ve Orman Bakanlığı - SUEN koordinasyonluğunda düzenlenen “Türkiye Genelinde COVID-19 Yayılımının Atıksularda SARS-COV-2 Analizleri ile Rutin Takibi” başlıklı webinarda konu ile ilgili en güncel bilgileri paylaşmıştır.

Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Green Talks 2nd etkinliği 18 Ocak Tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Mezunlar Paneli 2021 

Aralık 2020

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi yürütücüsü olduğu "Türkiye Atık sularında ve çamurlarında SARS-CoV-2 Taranması ile Covid-19 Yayılımının İncelenmesi’ çalışmasına yönelik basına yansıyanlar.

Marmara Çevre Mühendisliği Bölümü olarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) - Çin Ulusal Doğal Araştırma Vakfı (NSFC) arasındaki Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Protokolü kapsamında yapılacak olan çalışmalarda proje partneri olmaktan memnuniyet duymaktayız.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı KENTSEL ATIK YÖNETİMİNİN TEMEL İLKELERİ VE FELSEFESİ-1 hakkında detaylı bilgileri Çevre Mühendisleri Odası(ÇMO) İstanbul tarafından düzenlenen Online Söyleşi 26'da paylaşmıştır.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi Nisan ayından bu yana Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye Su Enstitüsü (SUEN) koordinatörlüğünde yürütülen "Türkiye Atık sularında ve çamurlarında SARS-CoV-2 Taranması ile Covid-19 Yayılımının İncelenmesi’ çalışmasına yönelik basına yansıyanlar.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ 81 İlin Atıksularında Kovid-19 taraması ile ilgili çalışmanın güncel verilerini Haber Türk'e açıklamıştır.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ 81 İlin Atıksularında Kovid-19 taraması ile ilgili çalışmanın güncel verilerini NTV Habere açıklamıştır.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ 81 İlin Atıksularında Kovid-19 taraması ile ilgili çalışmanın güncel verilerini DHA'ya açıklamıştır.

Bölümümüz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemin “Türkiye Atık Sularında ve Çamurlarında SARS-COV-2 Taramaları” projesinin gelişmelerini Çevre Mühendisleri Odası(ÇMO) İstanbul tarafından düzenlenen Online Söyleşi 26'da anlatmıştır.

Ekim 2020

2019 - 2020 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Kasım 2020

Bölümümüz öğretim üyeleri Prof. Dr. Mete Tayanç ve Doç. Dr. Kamil Erkan hazırlanmış araştırma projesi Türkiye Ulusal Jeodezi ve Jeofizik Birliği (TUJJB) tarafından kabul edilmiştir

Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Neslihan Semerci’nin yürütücü, Prof. Dr. Barış Çallı, Prof. Dr. Zehra Semra Can ve Dr. Gül Gülenay Hacıosmanoğlu’nun projesi önerisi, TÜBİTAK ARDEB 1001 Programı tarafından desteklenmiştir

Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zehra Semra Can (yürütücü) ve Arş. Grv. Dr. Gül Gülenay Hacıosmanoğlu (araştırmacı) tarafından hazırlanan proje önerisi 2521-TÜBİTAK - Filistin (HCIE) çağrısı kapsamında kabul edilmiştir.

Temmuz 2020

Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ Portekiz Su ve Atıksu Hizmetleri Derneğinin düzenlediği Sanal Seminerde ülkemizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermiştir.

Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ 81 İlin Atıksularında Kovid-19 taraması ile ilgili ilk sonuçları DHA'ya açıkladı.

Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ 81 İlin Atıksularında Kovid-19 taraması ile ilgili ilk sonuçları DHA'ya açıkladı.

2020 Yılı TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında öğrencilerimiz finalde

Haziran 2020

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü  ve ARÇELİK A.Ş.İş Birliği

Türkiye Atıksularında COVID-19 İzi- Online Söyleşi

Mayıs 2020

Doç. Dr. Bilge ALPASLAN KOCAMEMİ İstanbul Atıksularında Kovid-19 tespiti ile ilgili Haber Global TV'ye açıklamalarda bulundu.

Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi ve ekibinin İstanbul Atıksularında Kovid-19 tespiti projesinin ilk sonuçlarını yayınladı.

Nisan 2020

Öğretim üyemiz Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi Atıksularda Kovid-19 Taraması Projesinde Danışmanlık yapacak.

Ocak 2020

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: Environmental and Social Due Diligence Studies- Risks and Opportunities

Aralık 2019

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri:"Türkiye Su Enstitüsü Faaliyetleri" Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi

Kasım 2019

Mezunlar Paneli

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri :ZEISS on your Campus

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 06.11.2019 "Water Resources Management"

Ekim 2019

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 16.10.2019  "Çevre Mühendisi’nin Kariyer Yolculuğu ''

Temmuz 2019

‘Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ (MÜDEK) tarafından yapılan değerlendirme sonucu Bölümümüzün 2019 yılına kadar akreditasyon alması uygun bulunmuştur.

2018 - 2019 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

2018 - 2019 Akademik Yılı Teknik gezileri

Haziran 2019

Biyogaz Sektörü OSTİM’de Buluştu

2018-2019 Bitirme Tezi Poster Sunumları Mühendislik Fakültesi B Blok 6. Katında Bölüm Hocalarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Nisan 2019

Dr. Araştırma Görevlimiz Gül Gülenay Hacıosmanoğlu doktorasını başarı ile tamamladı.

Mart 2019

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 26.03.2019  "İşe Alım Süreci''

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 12.03.2019  "Yaşam Amacını Bulmak''

Aralık 2018

Mezunlar Paneli 2018 gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 04.12.2018 "Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İhalesi Aşamaları"

Kasım 2018

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 29.11.2018  "Kişisel Marka''

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 27.11.2018  "Girisimcilik Eğitimi''

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 21.11.2018 "Sürdürülebilirlik Eğitimi''

Dr. Araştırma Görevlimiz Çiğdem Kalkan Aktan doktorasını başarı ile tamamladı.

Ekim 2018

Ford Otosan İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları, Staj ve Kariyer Fırsatları

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bölümümüzü Ziyaret etti

Ağustos 2018

Marmara Üniversitesi Tercih Günleri 2018 organizasyonu 6-8 Ağustos 2018 tarihleri arasında üniversitemiz Göztepe Kampüsünde gerçekleştirildi.

Mayıs 2018

2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 23.05.2018 ''Environmental Engineering Applications of Geographical Information Systems (GIS)''

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 02.05.2018 ''Sustainable Development, Cleaner Production Practices and Zero Waste Policy''

Nisan 2018

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 11.04.2018 ''Packaging Waste Management Implementations in Turkey''

Mart 2018

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 14.03.2018 ''Effect of Microwave Pretreatment on Removal of Triclosan during Anaerobic Sludge Digestion and Biosolids Quality for Land Application''

Şubat 2018

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 28.02.2018 ''The Highest Temperature for the Antarctic Continent: Foehn Event Triggered by an Atmospheric River ''

Aralık 2017

2017-2018 Akademik Yılı Güz Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 09.12.2017 " Atıksu Artıma Uygulamaları''

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 07.12.2017 " Molecular problem solving: Nanobiotechnology at SUNUM''

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 04.12.2017 "  Meriç Nehir Örneğinden AB Su Çerçeve Direktifi ve Sınıraşan Sular''

Kasım 2017

Mezunlar Paneli 2017 gerçekleştirildi.

Eylül 2017

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 18.09.2017 " Control of NDMA during Water Treatment, Some Findings from Major Flooding and Fire Studies''

Ağustos 2017

Bölüm Öğretim Üyelerimizden Doç.Dr. Bilge Alpaslan KOCAMEMİ ve Y.Doç.Dr. Deniz AKGÜL’ün başvurduğu "TÜBİTAK'ın Üniversitelerin Ar-Ge potansiyellerinin artırılmasına yönelik olarak yürüttüğü proje destek programları kapsamındaki projeleri'' desteklenmeye uygun bulunmuştur.

Temmuz 2017

Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Ömer Akgiray Mühendislik Fakültesi Dekanı, Bölüm Öğretim Üyemiz Y.Doç.Dr. Elif Soyer Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Marmara Üniversitesi Tercih Günleri'2017 organizasyonu 17-19 Temmuz 2017 Temmuz tarihleri arasında üniversitemiz Göztepe Kampüsünde gerçekleştirildi.

2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Haziran 2017

2016-2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

2016-2017 Bitirme Tezi Poster Sunumları Mühendislik Fakültesi B Blok 5. Katında Bölüm Hocalarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Mayıs 2017

Bölüm Öğretim Üyelerimizden Y.Doç.Dr. Neslihan Semerci, Erasmus ve Ders Verme Hareketliliği kapsamında İtalya - Palermo Üniversitesinde ders verdi. 

Ocak 2017

Çevre Teknolojileri alanında Marmara Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesinin oluşturulması projesi kapsamında "Hava Kirlenmesi - Katı ve Tehlikeli Atıklar" Çalıştayı gerçekleştirildi.

Aralık 2016

2016-2017 Akademik Yılı Güz Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Bölüm Kurucumuz ve Türkiye SUEN Başkanı Ahmet M. Saatçı ve bölüm öğretim üyelerimizden Elif Soyer, su arıtma tesisleri operatörleri için TBB ve İSKİ Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen program çerçevesinde eğitim verdiler.

Columbia University, Earth and Environmental Engineering bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Kartik Chandran, bölümümüzü ziyaret ederek ortak yürütülen projeler çerçevesinde toplantılara katıldı.

Çevre Teknolojileri alanında Marmara Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesinin oluşturulması projesi kapsamında "Çevre ve Enerji Çalıştayı" gerçekleştirildi.

Kasım 2016

“Çevre Teknolojileri Alanında Disiplinler Arası Ortak Proje İmkânlarının Değerlendirilmesi Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Bölümümüzün organize ettiği "Yerel Yönetimlerde Su ve Atıksu Çalıştayı" gerçekleştirildi

Bölüm öğretim üyelerimizden Elif Soyer'in "Türkiye'deki İçme Suyu Arıtma Tesislerinin İncelenmesi" proje danışmanlığı

Ekim 2016

Çevre Mühendisliği Bölümü MÜDEK kutlaması

Bölümümüz öğrencileri Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen tanışma çayı toplantılarında bir araya geldiler

Eylül 2016

Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı Istanbul Water Expo 2016'da "İçme Suyu Arıtma Tesisleri Hakkında Tavsiyeler" konulu açılış konuşması yaptı.

“8th International Conference on Image Processing, Wavelet and Applications, IWW2016” konferansı üniversitemiz Göztepe kampüsünde gerçekleştirildi.

Ağustos 2016 

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 04.08.2016 "Applications of Physicochemical Proceses in Water and Wastewater" Tanju Karanfil, Clemson University, Environmental Engineering and Earth Sciences 

Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç.Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi'nin Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttüğü pilot ölçekli arıtma başarıyla devam ediyor.

Öğrencilerimizin bölümümüz tanıtımına yönelik faaliyetleri

Marmara Üniversitesi öğrencilerince bölüm başkanımız Prof.Dr. Ömer Akgiray ile yurt dışı eğitim tecrübesi üzerine yapılan söyleşi

Bölümümüz lisans öğrencisi Merve Yeşilsancak ve yüksek lisans öğrencisi Özlem Kaplan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından düzenlenen 13. Ne Üretelim Etkinlikleri ve Proje Yarışması'nda bölümümüzü temsil edecekler. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Temmuz 2016 

Marmara Üniversitesi Tercih Günleri'2016 organizasyonu 26-29 Temmuz 2016 Temmuz tarihleri arasında üniversitemiz Göztepe Kampüsünde gerçekleştirildi.

Haziran 2016

2015-2016 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

‘Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ (MÜDEK) tarafından yapılan değerlendirme sonucu Bölümümüzün 2019 yılına kadar akreditasyon alması uygun bulunmuştur.

Bölüm başkanımız Prof.Dr. Ömer Akgiray Üniversite Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

TÜBİTAK "Marmara Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesi (Çevre Teknolojileri)" projemizin sözleşmesi imzalandı.

Bölümümüz son sınıf öğrencilerine yönelik OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi gerçekleştirildi.

Mayıs 2016

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 04.05.2016 "Monitoring at Wastewater Treatment Plants"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 13.05.2016 "Use of Ultrasound to Remove Emerging Contaminants in Water"

Mezunlar Paneli 2016 gerçekleştirildi.

Nisan 2016

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 06.04.2016 "The Use of Molecular Tools in Environmental Engineering"

Bölümümüz son sınıf öğrencilerine yönelik ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi gerçekleştirildi

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 13.04.2016 "Kanada ve Türkiye'de Genel Çevre Mühendisliği Uygulamaları"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 18.04.2016 "Su ve Atıksu Arıtma Tesislerinde Kullanılan Pompalar ve Terfi Merkezleri"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 20.04.2016 "Treatment Plant Design – from planning and permitting through design, construction, start-up"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 27.04.2016 "İçme Suyu Arıtma Tesisleri İşletimi"

Mart 2016

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 23.03.2016 "Online Parameter and Process Monitoring at WWTPs: Where, Why, How?"

Bölümümüz son sınıf öğrencilerine yönelik ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 16.03.2016 "Ultrafiltration and UV Disinfection Applications in Water and Wastewater Treatment"

Bölümümüz 2. sınıf öğrencilerinin girişimleri ile kampüsümüze Şişecam, atık cam toplama/geri dönüşüm kumbaraları yerleştirildi.

Bölüm tanıtım faaliyetlerimiz çerçevesinde öğretim üyelerimiz ve Çevre Mühendisliği Kulübü öğrencileri, Kartal Anadolu Lisesini ziyaret ettiler. 

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 09.03.2016 "Emission and Combustion Measurement Devices"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 02.03.2016 "Aeration and Disinfection Equipment for Wastewater and Water Treatment Plants"

Şubat 2016

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 29.02.2016 "Advanced Nanomaterials and Their Applications in Energy and Environmental Science"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 24.02.2016 "Implementation of Safety & Management Systems in New Industrial Plants"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 17.02.2016 "Green Buildings"

Çevre Mühendisliği Kulübü'nün organizasyonu ile Şişecam'a teknik gezi 

Aralık 2015 

Çevre Mühendisliği Kulübü "MEES Sektör Buluşması'2015" gerçekleştirildi.

2015-2016 Akademik Yılı Güz Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 17.12.2015 "Environmental Biotechnology"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 15.12.2015 "Environmental Biochemical Processes"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 11.12.2015 "Environmental Microbiology"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 10.12.2015 "Global Grand Challenges in Wastewater Treatment and Resource Recovery"

Kasım 2015 

Doç.Dr. Kartik Chandran, TÜBİTAK "2221 Konuk veya Akademik İzinli (Sabbatical) Bilim İnsanı Destekleme Programı" çerçevesinde bölümümüzde bulunacak.

ENVE411 Water Engineering Design dersi kapsamında İkitelli İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne teknik gezi yapıldı.

Ekim 2015

TÜBİTAK'ın "Üniversitelerde Ar-Ge Strateji Belgesi Hazırlatılması ve Uygulatılması" başlıklı proje çağrısı kapsamında üniversitemizden "Çevre Teknolojileri" alanında yapılan başvuru kabul edildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 26.10.2015 "Fate, Effects and Risk Assessment of Emerging Pollutants in the Environment"

Çevre Mühendisliği Kulübü öğrencileri kulüp hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çevre Mühendisliği Kulübünün öğrencilerle tanışma kahvaltısı organizasyonu

ENVE411 Water Engineering Design dersi kapsamında Ömerli İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne teknik gezi yapıldı.

1. sınıf öğrencilerimiz ile tanışma toplantısı

Eylül 2015

Disiplinlerarası Çevre Bilimleri Yüksek Lisans Programı Anabilim  Dalı Başkanı Prof.Dr. Ömer Akgiray

Ağustos 2015

Bölümümüzü yeni kazanan öğrencilerimizin kayıtları gerçekleştirildi.

Öğretim üyelerimizin yazarlığını yaptığı kitaplar

Temmuz 2015

Mühendislik Fakültesi Tanıtım Günleri'2015 organizasyonu 07-10 Temmuz tarihleri arasında Mühendislik Fakültesi B Binasında gerçekleştirildi.

Haziran 2015

2014-2015 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Avrupa Atıksu Arıtma ve Yakma Tesisleri Teknik Gezisi

2015 Bahar Dönemi dersleri, proje ve bitirme tezi sunumları tamamlandı.

Mayıs 2015

Bölümümüze ait son 10 yıllık (2005-2015) faaliyet raporu çalışmaları tamamlandı.

Bölüm Öğretim Üyelerimizden Prof.Dr. Mete Tayanç, ülkemizi temsilen "Euro-Mediterranean Cooperation through ERANET" toplantısında bulundu.

Dr. Deniz Tufan Akgül, bölümümüz öğretim üyeleri kadrosuna katıldı.

Mezunlar Paneli'2015 gerçekleştirildi.

2014-2015 Akademik Yılı Bahar Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizden Selvi Gizem Birmo, ülkemizi temsilen Polonya'da bulunacak.

Çevre Müh Kulübü Kariyer Seminerleri - IV, Halil Uz, Va Tech Wabag Su Teknolojisi Ve Tic. Ltd. Şti. (07.05.2015)

Çevre Mühendisliği Kulübü öğrencilerinin başlattığı kitap toplama kampanyası

Nisan 2015

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 20.04.2015 "Mühendislik Yaklaşımları"

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 09.04.2015 "What Is The Use of Molecular Methods in Environmental Sciences"

Mart 2015

29 Mart Pazar günü Göztepe kampüsünde düzenlenen Mühendislik Fakültesi Mezunlar gününde bölüm mezunlarımızla buluştuk.

Çevre Müh Kulübü Kariyer Seminerleri - III, H. Serhan Süzer (26.03.2015)

Çevre Müh Kulübü Kariyer Seminerleri - II, İzaydaş (23.03.2015)

Staj Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 16.03.2015 "University and Industry Cooperation: Case Studies"  

Lisans öğrencilerimizin "TÜBİTAK 2209/A Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı" kapsamında desteklenen projeleri

Çevre Mühendisliği Kulübü Kariyer Seminerleri - I, Sema Öztürk, Siemens (09.03.2015)

Profesör kadrosuna atanan 1999 yılı mezunlarımızdan Bülent Mertoğlu hocamızı tebrik ediyoruz.

Şubat 2015

ENVE422 Wastewater Engineering Design dersi kapsamında Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'ne teknik gezi yapıldı.

Bölüm müfredatımızda mevcut "Basic Fluid Mechanics" ve "Engineering Hydraulics" derslerimizin laboratuvar destekli uygulamaları devam ediyor.

Bölümümüz kadrosuna yeni katılan Y.Doç.Dr. Rosa M. Flores'e hoşgeldin yemeğinde buluştuk.

Prof.Dr. Barış Çallı, dünya üniversitelerinin web tabanlı değerlendirmesi ve sıralaması listesinde yer aldı.

Ocak 2015

Bölüm Öğretim Üyelerimizden Y.Doç.Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, Newyork Columbia Üniversitesi Earth and Environmental Engineering Bölümü davetlisi olarak araştırma projeleri ile ilgili görüşmelerde bulundu. 

Aralık 2014

2013-2014 Akademik Yılı Güz Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Öğretim Üyemizin çalışması pilot ölçekli olarak araştırılacak.

Bölüm Müfredat Komisyonumuz ile Çevre Mühendisleri Odası yetkilileri arasında toplantı gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 24/12/2014 Nitrogen Inputs to EU27 Rivers with Nitrate Vulnerable Zones – Global NEWS Projections and Management Consequences

İZAYDAŞ Teknik Gezisi

"Water Engineering Design" dersi kapsamında "İSKİ İkitelli Su Arıtma Tesislerine" teknik gezi

"Introduction to Environmental Engineering" dersi kapsamında düzenlenen teknik geziler

Kasım 2014

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 27/11/2014 Effects of Metal Salts on Anaerobic Digestion

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 20/11/2014 İçme Suyu Arıtımında Kimyasal Madde Uygulamaları

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 05/11/2014 Sınıraşan Su Kaynakları ve Türkiye

Ekim 2014

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 30/10/2014 Sahra Tozlarının Türkiye'ye Taşınımının Modellenmesi

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Tanıtım Söyleşisi

Bölümümüzü yeni kazanan öğrencilerimiz ve 1. sınıf öğrencilerimiz ile tanışma toplantısı

Eylül 2014

Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı Laboratuvarı

2014-2016 Bölüm Öğrenci Temsilcimiz

Bölümümüzü yeni kazanan öğrencilerimizin kayıtları gerçekleştirildi.

Öğrencilerimize proje yarışmasında (Ne Üretelim' 2014 - İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) başarılar diliyoruz.

Temmuz 2014

Mühendislik Fakültesi Tanıtım Günleri'2014 organizasyonu 08-11 Temmuz tarihleri arasında Mühendislik Fakültesi B Binasında gerçekleştirildi.

‘Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ (MÜDEK) tarafından yapılan değerlendirme sonucu Bölümümüzün 2016 yılına kadar akreditasyon alması uygun bulunmuştur.

Bölüm Öğretim Üyelerimizden Prof.Dr. Barış Çallı, ÇEVKO Vakfı'nın düzenlediği Yeşil Nokta Ödülleri yarışmasında davetli jüri üyesi olarak bulundu.

Haziran 2014

2013-2014 Akademik Yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Öğretim üyelerimizin çalışması Prof. Tien'in 'Principles of Filtration' kitabında yer aldı.

2013-2014 Akademik Yılı Araştırma Görevlileri toplantısı gerçekleştirildi.

Bölüm Öğretim Üyelerimizden Y.Doç.Dr. Orhan Gökyay, "Toprak Haftası” etkinliklerinde davetli konuşmacı olarak bulundu.

Mayıs 2014

3. İstanbul Uluslararası Su Forumu 27-29 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

2013-2014 Akademik Yılı Bahar Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Mezunlar Paneli'2014 gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 15/05/2014 Va Tech Wabag Su Teknolojisi Ve Tic. Ltd. Şti.

Nisan 2014

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 04/04/2014 'Secondary Organic Aerosol Production: Methods and Measurements' Rosa M Flores

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 03/04/2014 'An Integrated Social and Ecological Model: Impacts of Agricultural Conservation Practices on Water Quality' İrem Daloğlu

Ocak 2014

Lisans öğrencilerimizin "TÜBİTAK 2209/A Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı" kapsamında desteklenen projeleri

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 03/01/2014 'Endüstriyel Su Yönetimi' Eray Erdim

Aralık 2013

2013-2014 Akademik Yılı Güz Dönemi sınıf toplantıları gerçekleştirildi.

Bölüm Müfredat Komisyonu'nun Çevre Mühendisleri Odası temsilcilerinin katılımı ile toplantısı

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 06/12/2013 'Türkiye Mühendisliği'nde İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre Danışmanlığı' Uğur Daban

Araştırma Görevlimiz Hatice Yeşil'in başarısını tebrik ediyoruz.

Kasım 2013

Bölüm öğretim üyelerimizin COST (European Cooperation in Science and Technology) aksiyonuna katılımı

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 29/11/2013 'An Integrated Modeling Framework for Contaminant Fate and Transport Analysis in Soil-Plant Systems' Recep Kaya Göktaş

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 22/11/2013 'Pseudomonas Sp. Biomig-I Craves for Disinfectants' Ulaş Tezel

Çevre Mühendisliği Bölüm Seminerleri: 20/11/2013 KSB Pompa Armatür San. ve Tic. A.Ş., Arzu Kulil

Çevre Mühendisliği Laboratuvarı tadilat, yenileme ve düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Çevre Mühendisliği Laboratuvarlarının açılışı Rektörümüz Prof.Dr. Zafer Gül'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Bölümümüz kadrosuna yeni katılan Y.Doç.Dr. Esra Erdim, plaketini Rektörümüz Prof.Dr. Zafer Gül'den aldı.

Bölüm elamanlarının Rektörümüz Prof.Dr. Zafer Gül ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çevre Mühendisleri Odası tanıtım toplantısı, oda temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ekim 2013

Öğrencilerimiz, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından 11.si düzenlenen 'Ne Üretelim Etkinlikleri ve Proje Yarışması'nda başarı ödülü kazandılar.

Bölümümüz 'Basic Fluid Mechanics' ve 'Engineering Hydraulics' dersleri başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin laboratuvar uygulamaları gerçekleştirecekleri yeni pilot ölçekli laboratuvarımız kuruldu.

Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof.Dr. Barış Çallı 12 Ekim 2013 Cumartesi günü KANAL24’de yayınlanan “24 Doğa” adlı programda “Ambalaj Atıklarının Yönetimi” hakkında bilgiler verdi.

Eylül 2013

AB'de Ambalaj Atığı Yönetim Sistemleri Kongresi'nde Prof.Dr. Barış Çallı davetli konuşmacı olarak bulundu.

Bölümümüzde Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı tarafından verilen 'Water Engineering Design' dersine diğer üniversite öğrencilerinden ilgi ve kayıt başvuruları.

Haziran 2013

2012-2013 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığına Bölüm Kurucumuz Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı atandı.

İstanbul Anadolu Yakası İlçe Belediyeleri Çevre Birimleri Temsilcileri, Marmara Üniversitesi'nde bir araya geldi.

Bölümümüz 'Çevre Mühendisliği Kulübü' gelecek dönem yönetimi seçimleri tamamlandı.

Öğretim Üyelerimizden Y.Doç.Dr. A. Evren Tuğtaş, "Water Quality, Exposure & Health, Springer" dergisi yardımcı editörlüğüne seçildi.

Bölüm Başkan Yardımcımız Prof.Dr. Barış Çallı, UKAY'2013 Kongresi'nde 'Türkiye'de Üretilen Tehlikeli Atıklar ve Uygun Bertaraf Yöntemleri' üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Mayıs 2013

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi Sınıf Toplantıları gerçekleştirildi.

'ENVE422 Wastewater Engineering Design' dersi proje sunumları tamamlandı.

Bölümümüz öğrencileri ve Çevre Mühendisliği Kulübü, 3W Istanbul'2013 Kongresi'nde bölümümüzü temsil etti.

Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Ömer Akgiray ve Bölüm Başkan Yardımcımız Prof.Dr. Barış Çallı, 3W Istanbul'2013 Kongresi'nde davetli konuşmacı olarak bulundular.

Mezunlar Paneli'2013 gerçekleştirildi. 

Bölümümüz öğrencileri ambalaj atıklarının ayrı toplanması için Başakşehir ve Üsküdar Belediyelerinin düzenlediği halkı bilinçlendirme çalışmalarında yer aldılar.

Nisan 2013

Bölüm Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Barış Çallı'nın danışmanlığını yaptığı İstanbul Atatürk Fen Lisesi projesi İstanbul - Asya bölge birincisi oldu.

Öğretim üyelerimizden Prof.Dr. Mete Tayanç'ın çalışması 'Environment Progress'in Nisan 2013 'Key Research Articles' kapsamında yayınlandı.

Bölüm Başkan Yardımcımız Prof.Dr. Barış Çallı, davetli konuşmacı olarak bulunduğu İstanbul Erkek Lisesi Vakfı'nda 'Atıkların Geri Kazanımı' üzerine bir seminer verdi.

Mart 2013

Bölümümüz öğrencileri 26. 04. 2013 - 27. 04. 2013 tarihleri arasında İZAYDAŞ tarafından düzenlenen toplantılara katıldı.

Öğretim Üyelerimizden Prof. Dr. Barış Çallı 14.03.2013 tarihinde, “İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Bitirme Projesi Dersleri” davetlisi olarak ‘Evsel Katı Atık Depo Sahalarında Sızıntı Suyu Yönetimi’ eğitimini verdi.

Ocak 2013

ENVE430 Hazardous and Special Waste Management dersi öğrencileri İZAYDAŞ'a düzenlenen teknik geziye katıldılar.

Aralık 2012

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğrenci Toplantıları tamamlandı.

Kasım 2012

Üniversitemiz 2012-2013 Akademik Yılı Resmi Açılış Töreni'nde açılış dersini Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı 'İstanbul'a Suyun Getirilmesi' konusunda verdi.

2. sınıf öğrencilerimizden Merve Alkan, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası 5. Öğrenci Kurultayı ve 1. Mersin Çevre Kongresi Organizasyon Komitelerine seçilmiştir.

4. sınıf öğrencilerimizden Burcu Büşra Yılmaz ve Başak Keskin, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından düzenlenen 'Ne Üretelim' yarışmasında üniversitemiz ve bölümümüzü temsil ettiler.

Ekim 2012

Bölüm başkanımız Prof. Dr. Ömer Akgiray, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nün 'Çevre Bilimleri' Anabilim Dalına başkan olarak atanmıştır.

Bölüm başkan yardımcımız Prof. Dr. Barış Çallı, Marmara Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü olarak atanmıştır.

Y. Doç. Dr. Elif Soyer Pakistan'ın Islamabad kentinde düzenlenen 'International Workshop on Water Quality & Quantity Assessment' çalıştayında davetli konuşmacı olarak bulundu.

Çevre Mühendisliği Bölümü Lisansüstü Programlarında Yabancı Uyruklu Öğrenciler

Eylül 2012

Prof. Dr. Mete Tayanç'ın Bilim Kurulu üyeliği ve oturum başkanlığını yürüttüğü 'Air Quality Management at Urban, Regional and Global Scales' konferansı gerçekleştirildi.

'Paint Istanbul' fuarında Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü olarak yer aldık.

Ağustos 2012

Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçı, değerlendirme kurulunda yer aldığı ‘European Science Foundation - Junior Summit’de davetli konuşmacı olarak bulundu.

Marmara Üniversitesi Tanıtım Günleri 01-02 Ağustos 2012 tarihinde Göztepe Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

Temmuz 2012

2012 Mezuniyet Töreni'nde Bölüm Başkanımıza Plaket ve Teşekkür

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 6 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleşti.

Öğretim Üyelerimizin Başarısı: TÜBİTAK Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı

Akgiray ve Saatçı'nın çalışması "MWH's Water Treatment: Principles and Design" kitabının son iki baskısında yer aldı.

Prof. Dr. Mete Tayanç, National Geographic Dünya Atlası son baskısının Bilimsel Danışmanlar Kurulu'nda yer aldı.

İYTE tarafından düzenlenen Ne Üretelim' 2012 yarışmasında projelerini sunacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

"Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Mezunları, mühendis adaylarıyla tecrübelerini paylaştı" İstanbul Sanayi Odası Dergisi - Temmuz 2012

Haziran 2012

Marmara Üniversitesi, Çevre Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin başarısı

Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı’nın DSİ ve İSKİ personeline verdiği arıtma tesisleri eğitimleri devam ediyor.

Prof.Dr. Barış Çallı TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın “Çevre Mühendisliğinin Dünü, Bugünü, Yarını” isimli paneline katıldı.

Mayıs 2012

Prof.Dr. Ömer Akgiray’ın Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi seminerleri tamamlandı.

"Yurt Dışındaki Başarılı Kıbrıslı Türkler" Kariyer Dergisi - Mayıs 2012

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Toplantıları tamamlandı.

Marmara Üniversitesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Mezunlar Paneli 2012, 02.05.2012 tarihinde gerçekleştirildi.

Mart 2012

Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı, “Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı”na, Y.Doç.Dr. Aslıhan Kerç, “Türkiye Su Enstitüsü, Proje Geliştirme ve Uygulama Koordinatörlüğü” görevine atandı (Mart 2012).

Şubat 2012

Atıklardan Biyogaz Üretimi Semineri – Prof.Dr. Barış Çallı Türkiye Kimya Derneği, Genç Kimyacılar Platformu

2011

"ENVE411 Water Engineering Design" dersi öğrencileri Prof.Dr. Ahmet Mete Saatçı ile Cumhuriyet Su Arıtma Tesisi teknik gezisine katıldı (Aralık 2011).

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu 2010 yılı “Çevreye Duyarlılık” ödülüne bölümümüz kurucusu Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçı layık görüldü.


Bu sayfa Environmental Engineering tarafından en son 10.06.2024 14:22:58 tarihinde güncellenmiştir.

Çevre Mühendisliği

HIZLI ERİŞİM